Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Në Rusi u shpall golashënuesi më i mirë, “thatësira” e kapitenit shqetëson Anglinë

Anglia nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 ndaj SHBA në takimin e dytë të grupit B, sfidë ku amerikanët meritonin më shumë se një pikë. “Tre Luanët” janë me një këmbë në raundin e 1/8-ve, teksa trajnerin Gareth Southgate e shqetëson “thatësira” e Harry Kane.

Pavarësisht se ndihmoi ekipin në disa raste duke u kthyer në mbrojtje, kapiteni i Anglisë humbi një mundësi të mirë me kokë në minutat shtesë dhe vazhdon të jetë në kërkim të golit të parë në Kupën e Botës Katar 2022.

Kane dhuroi dy asiste në triumfin 6-2 ndaj Iranit, por goli nuk po vjen, ndërkohë që katër vite më parë ai u shpall golasënuesi më i mirë në Rusi 2018 me 6 gola, tre prej të cilëve i realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Anglia luan të martën (29 nëntor) duelin e fundit në grup. Sulmuesi i Tottenhamit shpreson të zhbllokohet në Katar në derbin ishullor ndaj Uellsit. Të njëjtën dëshirë kanë edhe tifozët anglezë në lidhje me liderin e skuadrës së zemrës.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...