Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

“Në Shqipëri për hakmarrje”, presidenti i Craiova kërcënon Vllazninë

Universitatea Craiova do të zbarkojë sërish në Shqipëri. Ekipi rumun u eliminua nga Laçi verën e kaluar në raundin e dytë të Conference League, teksa shorti e vuri përballë Vllazninë këtë radhë.

Dështimi përballë bardhezinjve kurbinas (0-1, 0-0) u përjetua keq në Rumani. Sorin Cartu mban postin e presidentit të Univ Craiova prej marsit të vitit 2019.

Në prononcimin për Prosport.ro, 66-vjeçari deklaroi se pret hakmarrje përballë Vllaznisë. “Jemi gati për këto dy ndeshje europiane. E mora vesh menjëherë se me kë na ra shorti në Conference League.

Tani po kërkoj informacione për këtë kundërshtar, por është e qartë që duhet të hakmerremi në Shqipëri! Nuk kemi asnjë justifikim këtë herë, duhet të jemi seriozë“, deklaroi në mesazhin e tij kreu i klubit rumun.

Vllaznia do të sfidojë Univ Craiova në turin e dytë të Conference League. Ndeshja e parë do të luhet në “Loro Boriçi” më 21 korrik dhe ajo e kthimit pas një jave në “Stadionul Ion Oblemenco” të Craiovës.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...