Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Në Spanjë e bëjnë fakt, Mbappe ka nënshkruar një marrëveshje me Realin

E ardhmja e Kylian Mbappe ka rreth një vit që është kthyer në një prej temave më të nxehta në mediat sportive anë e mbanë botës.

Së fundmi nga Spanja raportohet se sulmuesi ka nënshkruan një dokument të parë me Real Madridin, që përfshin një sërë klauzolash dhe kushtesh si dhe marrëdhënies mes palëve, që pritet të fillojë më 1 korrik.

Megjithatë, kjo marrëveshje mes palëve në fjalë mund të prishet lehtë, derisa të vendoset nënshkrimi përfundimtar sipas rregullave të FIFA-s, duke qenë se francezi është brenda muajve të fundit të kontratës si lojtar parisien.

Real Madridi është i informuar në mënyrë perfekte për të gjitha lëvizjet që prekin lojtarin. Klubi spanjoll ishte në dijeni të mega ofertës së fundit dhe që PSG-ja do të fliste për një pagë mujore midis 50 dhe 53 milionë eurosh neto në sezon, përveç një bonusi prej 100 milionë eurosh neto për nënshkrimin

Ndërsa, duket se Real Madridi nuk është aspak i shqetësuar, pasi tashmë ka rënë dakord për kushtet e kësaj marrëveshjeje me lojtarin dhe gjithë operacionin. Kushte që nuk do të modifikohen nga këto propozime të reja që i arrijnë lojtarit nga Paris Saint-Germain.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...