Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Në Spanjë e bëjnë fakt, UEFA gati të përjashtojë Barcelonën nga Europa

Sipas raportimeve të medies spanjolle “AS”, ndryshe nga sa pretendon presidenti i katalanasve, Laporta, UEFA mund të vendosë të anashkalojë Komitetin për të sanksionuar menjëherë klubin “blaugrana” dhe për ta përjashtuar atë nga edicioni i ardhshëm i Champions League.

Pak ditë më parë vetë Ceferin e kishte cilësuar situatën si “një nga më të rëndat që kam parë ndonjëherë në futboll”.

Lexo edhe: 

Ndonëse ende nuk ka një njoftim zyrtar nga UEFA, situata për Barcelonën nuk duket aspak pozitive.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...