Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Në stol prej vitit 2011, klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

Freiburg do të tentojë fitoren dhe kualifikimin ndaj Juventusit në Europa League. Skuadra gjermane humbi 1-0 në Torino, ndërkohë që të enjten luan në “Europa-Park Stadion”, sfidë që do të transmetohet në SuperSport.

Tifozët gjermanë besojnë te kualifikimi në çerekfinale, ndërkohë që drejtuesit e klubit kanë “blinduar” trajnerin. Me anë të një komunikate zyrtare, Freiburg njofton rinovimin me Christian Streich dhe gjithë stafin e tij.

LEXO EDHE:

57-vjeçari qëndron në stolin e Freiburgut prej dhjetorit të vitit 2011. Ai ka kryer një punë fantastike, duke e kthyer gradualisht skuadrën protagoniste.

Kualifikimet në kompeticionet europiane nuk kanë munguar. Streich mban rekordin në historinë e Freiburgut në Bundesliga me 347 ndeshje si trajner.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...