Kategoria Superiore

Në Teuta-Partizani “fiton” Vllaznia, mbyllet në paqe supersfida e javës së 16-të!

Mbyllet në paqe supersfida e javës së 16-të mes Teutës dhe Partizanit, rezultat i cili kënaqi më shumë Vllazninë që ruajti diferencën prej 9 pikësh në klasifikim ndaj të dyja ekipeve. Ishte “zjarr” dueli i Niko Dovanës që në start, me Partizanin që zhbllokoi shifrat duke marë avantazhin pas vetëm 8 minutash lojë me Jasir Asanin. Ky rezultat nuk mund të pranohej nga “djemtë e detit” me Teutën që u hodh e gjitha në sulm në kërkim të barazimit. Pas disa përpjekjesh durrsakët e gjetën golin me Blerim Krasniqin që goditi saktë pas një harkimi nga këndi. Në pjesën e dytë Teuta shpërdoroi një rast të artë me Blerim Krasniqin në minutën e 60-të, me Alban Hoxhën që ndali goditjen me kokë të sulmuesit. Në minutën e 80-të Partizani mbeti me 10 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Valentino Muratajt, por me një lojtar më pak Partizani iu afrua në dy raste golit në minutat e fundit të ndeshjes fillimisht me Bitrin që humbi një shans të shkëlqyer me kokë dhe më pas me Eraldo Çinarin, goditja e të cilit fluturimthi u ndal nga një mbrojtës kundërshtar. 1-1 në një sfidë mes dy rivalësh të drejtpërdrejtë me Teutën e Partizanin që do të vazhdojnë ndjekjen ndaj Vllaznisë duke filluar që nga duelet e javës së ardhshme.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency