Kupa e Shqiperise

Në vitin e 100-vjetorit feston edhe Teuta, Tirana në “tapet”, durrsakët fitojnë finalen shekullore!

Në vitin e 100-vjetorit ka festë edhe për Teutën. Durrsakët mposhtën 2-0 Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë duke e fituar për herë të 4-t në histori këtë kompeticion. Pas 15 vitesh Teuta fitoi sërish një trofe dhe e bëri këtë në vitin 100-vjetorit të themelimit të klubit. Air Albania u solli fat “djemve të detit” që ishin superiorë ndaj Tiranës që nuk i kishte dalë ende “pija” gjatë festimeve të titullit kampion, në atë që mund të konsiderohej edhe si finalja e shekullit për faktin se të dyja klubet kanë nga 100 vite që janë krijuar.

Sfida nisi menjëherë në malore për skuadrën e Emanuel Egbo, teksa pas vetëm 2 minutash lojë Rustem Hoxha kërceu më lart se të gjithë në zonë dhe me kokë mposhti Ilion Likën duke kaluar Teutën në epërsi. Tirana u përpoq të barazonte por nuk mundi dot kjo për meritë edhe të Stivi Frashërit, ndërkohë që në minutën e 78-të talenti i durrsakëve Lorenco Vila përfitoi edhe nga një gafë e portierit Lika për të shënuar edhe golin e dytë dhe për të vulosur fitoren për skuadrën e trajnerit Edi Martini. Një triumf mëse i merituar për Teutën që për të mbrritur deri trofeu i Kupës, eliminoi me radhë, Tërbunin, Erzenin, Vllazninë, Kukësin dhe në finalen mposhti bardhelutë kampionë të Superiores. Tirana u mposht për herë të dytë radhazi në finalen e Kupës duke mos mundur dot të bëjë “double” në këtë sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency