Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Në vitin e fundit të kontratës, Juventus dhe Roma përplasen për mbrojtësin

Juventus është vendosur në kërkim të një mbrojtësi për sezonin e ardhshëm duke konsideruar se ky aktuali mund të jetë sezoni i fundit për Leonardo Bonuccin. Në fokusin e drejtuesve bardhezi ka përfunduar Evan Ndicka, që aktivizohet me Eintracht Frankfurt në Bundesligë.

23-vjeçari po luan sezonin e tij të fundit me skuadrën gjermane dhe në verë mund të largohet me parametër zero nga Frankfurti. Në këtë formë, Juventus kërkon të përfitojë dhe të transferojë francezin në Serie A.

Mirëpo, nuk është vetëm Juventus që kërkon shërbimet e Ndicka duke qenë se edhe Roma e trajnerit Jose Mourinho është gjithë “sy e veshë” nga ajo që po ndodh me situatën e mbrojtësit te Frankfurt. Verdhekuqtë synojnë të përforcohen në repartin difensiv dhe Ndicka është një nga të preferuarit e teknikut luzitan.

Megjithatë, në fund ajo që do të rezultojë vendimtare do të jetë edhe vetë dëshira e lojtarit i cili duke qenë i lirë nga detyrimet kontraktuale mund të zgjedhë opsionin që i përshtatet më shumë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....