Merkato

Negociatat në fazë përfundimtare, Barcelona rrit ofertën për “bomberin”

Barcelona po përgatit një ofertë prej 50 milionë eurosh për Robert Lewandowskin. Me miratimin e buxhetit, klubi katalan ka mjetet e nevojshme për të blerë sulmuesin polak, që ka qenë një nga objektivat kryesorë në këtë merkato.

Ndërkohë, drejtuesit e klubit bavarez vazhdojnë të pohojnë se nuk do ta lënë të ikë golashënuesin e tyre. Futbollisti, i cili do të mbushë 34 vjeç (kontrata e tij përfundon në qershor 2023), ka rezultuar vendimtar për Bayernin, duke shënuar 50 gola në 46 ndeshje. Disa statistika që bëjnë të kuptojnë këmbënguljen e klubit gjerman për ta mbajtur sulmuesin. Në fakt, ai ka shënuar 344 gola dhe ka dhënë 72 asistime në 374 ndeshje që ka luajtur që kur iu bashkua Bayernit në sezonin 2014/15 nga Borussia e Dortmundit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency