Connect with us

Hi, what are you looking for?

Boks

Nelson Hysa në kërkim të rekordit, kapërcim galopant në renditjen botërore

Nelson Hysa sfidon argjentinasin Sosa
Nelson Hysa sfidon argjentinasin Sosa

Nelson Hysa ka bërë një kapërcim të konsiderueshëm në renditjen botërore të boksierëve të peshave të rënda. Shkodrani tani pozicionohet i 73-ti nga 1361 sportistë, pasi ka arritur të marrë 10 fitore në po kaq sfida, prej të cilave 8 me “Knock out”. Boksioeri shqiptar arriti që të mposhtë pak ditë më parë boksierin më të mirë të Argjentinës,  Marcos Antonio Aumada.

Tashmë, Hysa synon që së paku deri në fund të këtij vitit të tentojë të jetë mes 50 më të mirëve, për të regjistruar  një pozicion historik. Sfida e radhës për boksierin kuqezi do të jetë në 9 shtator në Leverkusen të Gjermanisë, ndërsa ende nuk janë publikuar detajet e kësaj sfide.

Lexo edhe:

Nelson Hysa është pjesë e “Grushtit të Hekurt”, që ka bërë bashkë të gjithë boksierët shqiptarë, të cilët synojnë që të jenë bashkudhëtarë drejt suksesit, për të ngritur lart flamurin kuqezi.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...