Futboll

Nemanja Matic e dëshironte largimin nga Chelsea

Nemanja Matic e ka kërkuar transferimin e tij tek Man.United. Trajneri i “Djajve të Kuq” Jose Mourinho është shprehur se trasnferimi i mesfushorit në radhët e United u realizuar falë vullnetit të futbollistit. Special One thuri dhe një sërë elozhes në drejtim të Matic duke e cilësuar atë si në element kyc për skemat e tij në repartin e mesfushës.

To Top