Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Nën presionin e rezultateve, Guardiola humbet pak orë para ndeshjes edhe Haaland

Erling Haaland nuk ka udhëtuar me skuadrën në ndeshjen që Manchester City luan në transfertë ndaj Luton. Arsyeja e saktë përse ylli norvegjez mungon në këtë sfidë nuk është sqaruar zyrtarisht nga ana e The Citizens, edhe pse dyshohet se bëhet fjalë për një dëmtim.

Kjo është një tjetër goditje për Cityn që në ndeshjet e fundit ka vuajtur mungesën e rezultateve. Janë katër ndeshjet pa fitore në Premier League (tre barazime dhe një humbje), ndaj në sfidën ndaj Luton kërkohen medoemos tre pikët.

Lexoni edhe:

Por, që në fushë City tashmë duhet t’ia dalë pa Haaland me sulmuesin që në këtë sezon i kishte nisur si titullar të 15 ndeshjet e Premier League duke shënuar edhe 14 gola. Ndërkohë, mbetet për t’u parë nëse Jeremy Doku do t’ia dalë në kohë për të zbritur në fushë pas problemeve muskulore të disa ditëve më parë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...