Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nëna e CR7 bën një premtim: Cristiano ose djali i tij, njëri do luajë me Sportingun

Gjatë festimeve të fitimit të Serie A me Juventusin në vitin 2020, nëna e Cristiano Ronaldos, Dolores Aveiro, deklaroi se ëndërronte ta shihte sërish djalin e saj me fanellën e Sportingut të Lisbonës mbi supe.

37-vjeçari shpërtheu te klubi portugez përpara se të transferohej te Manchester United në verën e vitit 2003. Dolores është një tifozët e Sportingut dhe shpreson ta shohë Cristianon sërish në ”Jose Alvalade Stadium”.

Një gjë e tillë po bëhet e vështirë, por Dolores nuk është dorëzuar akoma, teksa bën edhe një premtim për tifozët e Sportingut gjatë një eventi të mbajtur në kryeqytetin portugez.

Rikthimi i Cristianos te Sportingu nuk ndodhi këtë vit, të shohim nëse do të ndodhë vitin e ardhshëm. Dashtë Zoti! Por, edhe nëse Cristiano nuk rikthehet do të luajë me Sportingun djali i tij, Cristianinho. Ua premtoj këtë gjë.

Ai është pasardhësi i Cristianos. Nëse dëshirat e mia si nënë dhe gjyshe plotësohen, e ardhmja e afërt e njërit prej fëmijëve të tij do të jetë te Sportingu i Lisbonës”, deklaroi Dolores Aveiro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Gjermani

Pesë emra të rinj te Gjermania, e cila do të rikthehet në fushë, pas zhgënjimit në Botërorin e Katarit, teksa trajneri Hansi Flick ka...