Kategoria Superiore

Nëntë ndeshje pa fitore, Kukësi thuajse jashtë garës për Europën

Për të parën herë në historinë e tij në Superiore, Kukësi rrezikon të mbetet jashtë Europës. Nëntë ndeshje radhazi pa fitore janë shumë për një skuadër me cilësi dhe të ndërtuar për të fituar.

Humbja e fundit me Skënderbeun ishte në vazhdën e këtyre hapave fals të verilindorëve, që u dorëzuan shumë shpejt dhe në garën e titullit, pasi po të llogarisësh katapultimin që pati dhe Tirana, me hapa më të sigurt Kukësi mund të kishte qenë dhe ai i përfshirë në garën për trofeun.

Në fakt verilindorët nuk është se nuk krijojnë dhe në shumë ndeshje janë dhe dominues ndaj kundërshtarit, por vuajnë gabimet e shumta në mbrojtje, ku pësojnë sistematikisht. Nëse nuk ruan shifrën zero pas është e vështirë për më tepër të arrish te rezultati kërkuar por kjo rënie e befasishme e Kukësit në rezultate është e pakuptimtë.

Aq më tepër në një sezon, ku u dukën se në fillim verilindorët u projektuan për të arritur te trofeu. Kukësi është në udhëkryq për momentin dhe për të dalë nga kjo situate, ku afrohen dhe hijet e “play off”-it nevojitet një reagim I shpejtë, që nëse nuk vjen mund të krijojë telashe të pamenduara.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency