Futboll

Nëntori magjik i Ramadanit/ Gol te Vejle, ekipi ngjitet në krye(Video)

Goli i parë për Ylber Ramadanin në Danimarkë dhe Vejle, jo vetëm që kthehet te fitorja, por arrin të marrë kreun e renditjes në Divizionin e Parë danez.Mesfushori kuqezi realizoi në fitoren 4-1 që skuadra e tij regjistroi në shtëpi përballë Vendsyssel. Rrjeta e Ramadanit në minutën e 13-të i shërbeu Vejles për barazimin e përkohëshëm 1-1, pas avantazhit surprizë të miqve.Skuadra e 21-vjeçarit arriti të përmbyste rezultatin, me Vinicius që realizoi golin e dytë dhe Schoop që hipotekoi fitoren prej shtesës së pjesës së parë të ndeshjes.

Schoop realizoi sërish në të 77-ën, duke vulosur suksesin e Vejles, me skuadrën e trajnerit Adolfo Sormani që u kthye te fitorja pas dy javësh dhe tashmë kryeson e vetme kampionatin.Për Ramadanin ky muaj Nëntor ka qenë magjik. Fillimisht mesfushori realizoi golin e parë me fanellën kuqezi, në barazimin 1-1 që Shpresat e Shqipërisë regjistruan përballë Irlandës së Veriut.

Më pas ishte radha e grumbullimit në Kombëtaren A nga trajneri Christian Panucci dhe tashmë goli i parë në aventurën me Vejle në Danimarkë, pas 19 ndeshjeve të luajtura, ky është kthyer në një prej elementëve më të rëndësishëm në objektivat e skuadrës për tu ngjitur në elitën e futbollit nordik.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency