Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

“Nëse menaxheri dështon, e çoj me pushime”, talenti mes Milanit dhe Inter: E kam zgjedhur skuadrën!

Davide Fratessi është një nga emrat më të lakuar të merkatos në Itali. Fillimisht Interi, por tashmë edhe Milani pas shitjes së Sandro Tonalit, synojnë shërbimet e lojtarit në pronësi të Sassuolos.

Dy klubet e Milanos do të bëjnë çmos për ta bindur 23-vjeçarin e kombëtares italiane, edhe pse siç vetë Fratessi e pranon në një intervistë për “Gazzeta Dello Sport”, ai tashmë e ka zgjedhur skuadrën e së ardhmes ndërsa “kërcënon” agjentin që ta konkretizojë sa më shpejtë të jetë e mundur marrëveshjen.

Lexo edhe:

“Inter në avantazh për shërbimet e mia? Nuk do të ishte korrekte që të flas për një skuadër në këtë moment sepse ndodh edhe që tratativat në një moment të dështojnë. Por, dua të jem i sinqertë dhe mund të them se unë tashmë e kam vendosur skuadrën se ku dua të luaj nga sezoni i ardhshëm.

Jam i sigurt se edhe menaxheri po punon në këtë drejtim dhe do ta gjej mënyrën të më kënaqë pasi përndryshe do të dërgoj me “pushime” në plazh”, u shpreh Fratessi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...