Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Neuer shtyn rikthimin, Bayerni kërkon t’i rrëmbejë portierin “Djallit”

Maignan
Maignan

Byerni i Mynihut vë në alarm Milanin. Kampionët e Gjermanisë synojnë t’i “vjedhin” ekipit kuqezi portierin Mike Maignan!

Të paktën kështu shkruajnë gazetarët e “Sport Bild”, duke shpjeguar sesi portieri francez i Milanit është aktualisht në mesin e dy kandidatëve kryesorë për portën e klubit të madh gjerman (kandidati tjetër është Diogo Costa (23 vjeç), në pronësi të Portos).

Lexo edhe:

Problemi themelor është situata e paqëndrueshme e Manuel Neuer, i cili ka vënë në pah problemet e mëtejshme me këmbët dhe rikthimi i të cilit është ende i mbështjellë në pasiguri.

Kështu portieri 28-vjeçar i Milanit mund të përfaqësojë një profil të fortë për portën Bayernit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...