Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Newcastle feston me barazim, rikthehet pas 20 vitesh në Champions

Përfundon pa gola Newcastle-Leicester City, ndeshje e javës së 37-të në Premier League. Vendasit dominuan takimin, por nuk ia dolën të shënonin golin e tri pikëve.

Shtyllë dhe shumë raste të humbura nga djemtë e Eddie Howe, ndërkohë që pika mban gjallë shpresat e “Dhelprave” për të mbijetuar.

Lexo edhe:

Barazimi i mjaftoi Newcastle të sigurojë matematikisht kualifikimin në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Bardhezinjtë kanë zhvilluar një sezon fantastik dhe pas plot 20 vitesh do të luajnë në turneun e më të mirëve.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...