Premier League

Newcastle, Rio Ferdinand “bën” merkaton e arabëve

Ndryshimi i pronësisë së Newcastle me mbërritjen e sauditëve ka çuar në ekstazë tifozët e klubit. Në Premier League shpejt mund të ketë një fuqi ekonomike në gjendje të krijojë një skuadër të denjë për të konkurruar me më të mëdhenjtë e Europës. Opinionistët dhe tifozët kanë nisur që tani fushatën hipotetike të blerjeve dhe diçka të tillë e bën dhe Rio Ferdinand. Ish-mbrojtësi historik i Manchester United dhe i kombëtares angleze në një intervistë bën merkaton e Newcastle teksa shprehet:

“Nëse do të isha në vend të pronarëve të rinj, do të isha i vëmendshëm ndaj lojtarëve si Raheem Sterling. Nuk luan rregullisht, ndaj do t’i drejtohesha atij. Do të konsideroja dhe opsionin Declan Rice. Këta janë dy lojtarët që do të ishin në majë të listës sime. Do të bëja më të mirën për t’i marrë. Pastaj do të provoja të blija dhe Jesse Lingard, që nuk është një lojtar i rëndësishëm te Manchester United”.

Sa u përket blerjeve të bujshme, ish-mbrojtësi komenton: “Sigurisht, hipoteza Kylian Mbappe është shumë e guximshme, më tepër fantazi, ndaj do të kërkoja djem që nuk janë thelbësorë në klubet e mëdha si Manchester United, Chelsea e City. Përveç kësaj, do të kërkoja talente të reja në të gjithë botën, për t’ia shtuar grupit”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency