FA Cup

Newport s’ia del në “Wembley”, Tottenham e mposht 2-0

Tottenhami shuan ëndrrën e skuadrës modeste Newport për t’u kualifikuar në fazën e 1/8-ave të FA Cup. Skuadra londineze fitoi 2-0 në “Wembley” me autogolin e Butler dhe finalizimin e Lamelas në pjesën e parë.

Në fakt, për të përcaktuar skuadrën që do të vijone më tej nuk mjaftoi sfida e parë e luajtur në fushën e Newport, që përfundoi në barazim 1-1.

Në këtë takim të dytë skuadra e Pochetinos ishte më konkrete në fushë, duke e mbyllur praktikisht çështjen e kualifikimit që në pjesën e parë.

Në raundit tjetër Tottehamo do të përballet me Rochdale.

To Top