Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Neymar debuton me gol me PSG

Goli më i shtrenjtë në botë mund të konsiderohet i Neymar për PSG, me brazilianin që debutoi me klubin e tij të ri duke shënuar jo vetëm golin e 0-3 por duke qenë protagonisti absolut i sfidës me Guinkamp, të cilën skuadra e Emery pati jo pak probleme për ta zgjidhur. Debutimi i yllit brazilian duket se kishte “coroditur” dhe tifozët e Guinkamp që kishin mbushur shkallët duke dhënë një mbështetje të jashtëzakonshme për skuadrën e tyre ndaj yjeve kryeqytetas.

Në pjesën e parë PSG i mungoi vetëm golin, me Neymar që bëri gjithcka për të cuar te goli të tijtë, por parizienët vuajtën sindromën e golit. Gjithsesi në fillimin e pjesës së dytë miqtë u zhbllokuan falë një super dhurate të Ikokos që dërgoi topin gabimisht në rrjetën e tij. Më pas ishte radha e Cavanit për të dyfishuar me një asist të Neymar, ndërsa në të 82-tën braziliani realizoi dhe golin e tij të parë francez duke mbajtur me pikë të plota të tijtë pas dy javëve të para.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...