Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Neymar: E gjitha një makth, nuk e di nëse do të kthehem te “Seleçao”

“Më duket se është e gjitha një makth, nuk mund ta besoj atë që ndodhi: kjo është një disfatë që do të rëndojë për një kohë të gjatë, është shumë e trishtueshme”. Kështu u shpreh Neymar, dukshëm zemërthyer pas disfatës me Kroacinë. Sulmuesi i PSG-së doli mes lotësh nga fusha, pasi pa t’i shuhej sërish ëndrra për fituar Botërorin.

“Në futboll, dhe jo vetëm, kjo ndodh. Dua të falënderoj popullin brazilian për dashurinë dhe mbështetjen që na kanë dhënë. Tani nuk dua të them nëse ka ndonjë fajtor.”

A do të luajë ende për kombëtaren? A do të ketë një Botëror tjetër për Neymarin?

“Dua të marr pak kohë për të reflektuar, për të menduar për “Seleçaon” dhe çfarë dua për veten time. Nuk po i mbyll dyert, por as nuk mund të them që do të kthehem 100%.”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...