Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Neymar flet nga Arabia, braziliani: Unë dhe Messi përjetuam “ferrin” në Paris

Neymar ishte një nga lëvizjet më të bujshme gjatë merkatos së kësaj vere, me sulmuesin që u largua nga PSG në drejtim të Arabisë Saudite, te skuadra Al-Hilal.

Neymar është rikthyer të flasë për Paris Saint-Germain me brazilianin, i cili ka folur “pa doreza” duke e përkufizuar kohën e fundit në Paris si një periudhë të errët dhe jo vetëm për të, por edhe për shokun e tij, Messi.

Lexoni edhe: 

Ishte një periudhë e vështirë. Unë dhe Messi nuk ishim aspak të qetë. Ai përjetoi një moment fantastik me Argjentinën, por sapo u rikthye në Paris humori i tij ndryshoi. Unë dhe Messi përjetuam ‘ferrin’. Unë kam dhënë maksimumin tim gjithmonë, ne jemi kampionë dhe përpiqemi gjithmonë të bëjmë histori, por në fund askush nuk na vlerësoi. Messi nuk e meritonte atë largim. Ai u akuzua padrejtësisht, por tani gjithçka ka kaluar dhe jam i lumtur për të. Ai është një person fantastik, një lojtar i jashtëzakonshëm dhe po bën përsëri mirë, po tregon vlerat e tij”-tha Neymar.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...