Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Neymar flet për transferimin e Messi-t, braziliani jep “bekimin” e tij

Neymar, sulmuesi i Paris Saint-Germain dhe kombëtares braziliane, foli për transferimin e ish-shokut të tij te Barcelona dhe PSG, Lionel Messi te Inter Miami.

“Unë e dija vendimin, Messi është një nga miqtë e mi më të mirë dhe ne kishim folur për këtë temë. Jam i sigurt se Leo do të ndryshojë ‘fytyrën’ e MLS dhe mendoj se liga do të bëhet shumë më popullore. Të gjithë duhet ta shijojnë Messi-n teksa ai luan, sepse për fat të keq asgjë nuk zgjat përgjithmonë. Natyrisht kur e pashë të largohej nga Parisi, për mua ishte një moment i trishtueshëm.“-tha sulmuesi brazilian.

Lexo edhe:

Messi zgjodhi MLS në vend të rikthimit te Barcelona apo ofertës së “frikshme” nga Arabia Saudite.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...