Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Neymar humbet debutimin me PSG

Pas transferimit të bujshëm në Francë, Neymar humbet debutimin me Paris Saint Germain. Problem është dokumenti i nevojshëm për të përfunduar kalimin e sulmuesit nga Barcelona te parizienët. Kjo bëri që braziliani të mos jetë në dispozicion të trajnerit Unai Emery, për ndeshjen e parë të kampionatit në League 1 përballë Amiensit.

Dokumenti i transferimit në Federatën Franceze nga homologia spanjolle duhej të mbërrinte në Paris brenda mesnatës së të premtes, që ishte edhe afati i fundit për aktivizimin e futbollistit këtë të diel. Por në fakt nuk ndodhi kështu. Neymar duhet të presë ndeshjen e javës së dytë, në fushën e Guingamp për të luajtur me fanellën e Paris Saint Germain. Edhe tifozët parizienë duhet të presin për të admiruar idhullin e tyre të ri.

Ky fakt nuk e zbehu entuzuazmin e mbështetësve për blerjen më të shtrenjtë në histori, për të cilin në arkat e Barcelonës u derdhën 222 milionë euro, ekuivalenti i shifrës së përcaktuar në klauzolën për prishjen e kontratës. Mes entuziazmit dhe euforisë, tifozët e Paris Saint Germain nxituan të blinin fanellën me emrin e Neymar Jr dhe vetëm në harkun e katër orëve të para, klubi francez përfitoi 10 milionë euro.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...