Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Neymar humbi sezonin, Al Hilal e heq nga skuadra

Neymar po kalon një nga momentet më të këqija të karrierës së tij. Braziliani kishte mundësi të rikthehej te Barça këtë verë, por në fund vendosi t’i hynte aventurës në futbollin saudit. Edhe pse zbarkoi në Arabi për t’u bërë një nga “yjet” e kampionatit, ky rrugëtim është kthyer në një makth për të.

Më 18 tetor, gjatë ndeshjes ndërmjet Uruguait dhe Brazilit, Neymar pësoi një çarje të ligamentit të kryqëzuar të përparmë dhe meniskut në gjurin e majtë. Një dëmtim tjetër i rëndë që do ta detyrojë t’i thotë lamtumirë pjesës së mbetur të sezonit.

Lexo edhe: 

Sipas medias saudite “Arriyadiyah”, Al Hilal ka vendosur që të pezullojë përkohësisht regjistrimin e lojtarit brazilian në skuadër. Jorge Jesús dëshiron të shtojë një mbrojtës të majtë këtë merkato dimërore dhe meqenëse kuota e lojtarëve të huaj është e mbushur, Neymar nuk do të jetë pjesë e skuadrës derisa të rikuperohet nga dëmtimi.

Liga Arabe lejon tetë vende për lojtarët josauditë dhe duke pasur parasysh nevojën për të përforcuar krahun e majtë, Neymar do të jetë ai që sakrifikohet.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...