Ligue 1

Neymar i bashkohet PSG-së, mund të luajë në Superkupë

Pasi përfundoi pushimet verore, që i mori menjëherë pas eliminimit të Brazilit në Botëror, Neymar Junior i është bashkuar Paris Saint Germain në Kinë, ku kampionët e Francës do të luajnë ndaj Monacos Superkupën e Francës.

Parizienët postuan në profilet sociale foto dhe video të takimit të “yllit” brazilian me shokët e skuadrës. Mbetet për t’u parë nëse Neymar do të jetë protagonist në fushë në Superkupë, pasi do të ketë vetëm disa seanca stërvitore në dispozicion për të kapur formën e duhur fizike.

Vazhdon të shijojë pushimet Kylian Mbappe, që u shpall kampion bote me Francën, duke i luajtur të gjitha ndeshjet e mundshme të “Rusi 2018”. Edhe Edinson Cavani nuk është riaftësuar plotësisht nga dëmtimi që pësoi në Rusi, ndaj besohet se Thuchel do ta aktivizojë të paktën për një pjesë lojë Neymarin.

 

https://twitter.com/i/status/1024888798813945856

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency