Ligue 1

Neymar i del në mbrojtje Messit: Nuk matet suksesi me trofe, ja kur e mora vesh për rinovimin e Mbappes

Sezoni i parë i Lionel Messit në Paris mund të thuhet se ishte katastrofë, por Neymar ka besim te argjentinasi dhe i ka dalë në mbrojtje shokut të skuadrës.

Në një intervistë të dhënë për “Canal Football Club”, braziliani renditi arsyet pse Messi nuk ishte në formën e tij optimale.

“Leo ka kaluar shumë vite te Barcelona, është e vështirë të përshtatesh. Është e vështirë të ndryshosh ekip, qytet, madje edhe gjuha është ndryshe. Pastaj është stili i lojës, me lojtarë që jo gjithmonë kuptohen. Është e gjitha e vështirë. Leo, Kylian dhe unë jemi lojtarë që vlerësohemi gjithmonë dhe kritikohemi gjithmonë për statistikat dhe trofetë e fituar.”-deklaroi ai.

Më tej sulmuesi shtoi se e kishte marrë vesh vetëm një ditë pas bërjes publike nga klubi, që Mbappe do të qëndronte në Paris.

“E pranoj që nuk e dija, na thanë një ditë para njoftimit. Jam shumë i lumtur që Kylian ka vendosur të qëndrojë. Mendoj se projekti i PSG-së është i duhuri për karrierën e tij dhe është mirë që qëndroi.”-tha Neymar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency