Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Neymar këshillon Coutinhon: Mos shko te Barça

Kur kanë mbetur më pak se 72 orë nga fundit i merkatos, Barcelona vazhdon të mbajë shpresa për transferimin e Phillipe Coutinho në radhët e katalansve. Koha po mbaron dhe nga ana tjetër Liverpool, duket mëse i vendosur për të refuzuar cdo lloj oferte, pavarësisht shumës që do ti paraqitet. Nëse ndodh e kundërta, atehërë “The Reds” do të kenë mundësi, ti futen fuqishëm në merkato për të realizuar ndonjë  goditje  të minutës së fudit. Dëshira e teknikut Jurgen Klopp është transferimi i lojtarit të Monacos, Thomas Lemar, për të cilin ekipi nga principata ka refuzuar 72 milionë Euro të ofruara nga e Liverpool-it.  Për t’iu rikthyer edhe njëherë dosjes “Coutinho”, e përditshmja spanjolle “As” shkruan se ish-sulmuesi i Barcelonës, Neymar është personi i cili e ka këshilluar bashkombasin e tij, të mos transferohet tek Barca, por të vazhdojë aventurën e tij te Liverpooli. Sidoqoftë blaugranat nuk heqin dorë nga Coutinho, oferta e tyre e fundit ishte 150 milionë Euro dhe ndoshta në orët e fundit do të bëjnë dhe përpjekjen e tyre të fundit, për të siguruar shërbimet e 24-vjecarit, pse jo më një shumë akoma edhe më të madhe për të bindur drejtuesit e “The Reds”.  Telenovela Coutinho-Barca, përfundon në 72 orët e ardhshme.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...