Merkato

Neymar kthehet në mollë sherri mes PSG dhe Barçës

Tension i lartë në aksin PSG-Barcelona për Neymar, sipas të përditshmes katalanase Sport, braziliani ka vendosur të mos luajë më asnjë miqësore me fanellën e klubit aktual, deri sa të jetë e hapur merkatoja, që në Spanjë mbyllet në 2 shtator. Sport flet për një akord që Neymar ka me Barcelonën me synim që të fitojnë ndaj rezistencës së francezëve që nuk lëvizin nga kërkesa fillestare prej 300 milionë eurosh. Drejtori sportiv i Paris Saint Germain, Leonardo ka fluturuar drejt Kinës për të takuar Neymar me synimin që ta bindë të qëndrojë edhe për një vit, por braziliani duket i palëkundur në vendimin për t’u rikthyer në Camp Nou.

Ndërkohë në Francë, i rimarrë në dorë është titulli i të përditshmes L’Equipe, që nënvizon se PSG nuk ka asnjë synim për ta lënë të largohet Neymar përveçse me kushtet e vendosura nga klubi. Për kampionët e Ligue 1 në çdo rast situata po bëhet e padurueshme dhe krijon jo pak probleme. Kontratat e firmosura për turneun në Kinë parashikojnë edhe aktivizimin e futbollistit brazilian, ndërkohë që edhe grupi në dhomat e zhveshjes nuk tolereon më kapriçot e Neymar, duke rrezikuar kështu shumë. Krejt ndryshe është raporti me Tuchel me brazilianin dhe teknikun që kanë ruajtur respektin reciprok, por trajneri kërkon që çështja të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur për të mos destabilizuar ambientin. Për momentin, ndërkohë Barcelona nuk ka formuluar një ofertë zyrtare.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency