Champions League

Neymar kundër PSG-së: 4 ndeshje jashtë? Ndihesha mirë, por klubi u frikësua

Braziliani Neymar provokon një “zjarr” të ri në shtëpinë e PSG-së, në përfundim të takimin me Dortmundin, në fazën e 1/8-ave të Championsit. Sulmuesi shprehu publikisht shqetësimin për mosaktivizimin e tij në takimet e fundit pasi u lëndua në 1 shkurt. Ai bëri përgjegjës drejtpërdrejt klubin parizien, duke këmbëngulur se ndihej shumë mirë për të luajtur.

Neymar, i cili shënoi golin e vetëm të skuadrës së tij në Dortmund, foli në zonën miks dhe tha se “është e vështirë të qëndrosh katër ndeshje pa luajtur. Për fat të keq, nuk ishte vendimi im, ishte i klubit dhe i mjekëve. Ishin ata që e morën këtë vendim, por mua nuk më pëlqeu. Diskutuam shumë për këtë. Unë u ndjeva mirë dhe doja të luaja, por klubi u frikësua dhe isha unë që vuajta në fund.”

Gjithçka nisi më 1 shkurt. Neymar pësoi një goditje në brinjë gjatë ndeshjes kundër Montpellier dhe PSG preferoi të mos e aktivizonte në katër ndeshjet e radhës: kundër Nantes, Lyonit, Dijonit dhe Amiens. Si rezultat, braziliani nuk u ndje maksimalisht në formë në ndeshjen vendimtare kundër Borussia Dortmundit. PSG aktualisht është “në fije të perit”, sepse për të kaluar në çerekfinale duhet të përmbysë humbjen 2-1 që mori në Signal Iduna Park. Ndeshja e kthimit do të luhet pas dy javësh.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency