Ligue 1

Neymar “merr për dore” PSG-në, i jep fitoren ndaj Lyonit

Një javë më parë shënoi një gol në minutën e 92-të ndaj Strasbourgut dhe i dha 3 pikët Paris Saint Germainit në kampionat, ndërsa sot braziliani Neymar shënoi sërish në minutat e fundit dhe i dha fitoren skuadrës së tij në transfertën e vështirë ndaj Lyonit.

Pikërisht këta të fundit shihen si skuadra që mund të prishë hegjemoninë e viteve të fundit të PSg-së në Ligue 1, ndaj edhe sfida e sotme shihej me një interes të veçantë, duke pasur parasysh edhe faktin që përballjet mes këtyre dy ekipeve kanë qenë gjithmonë spektakolare.

Megjithatë përtej lojës së mirë, ritmit dhe rasteve, rezultati ishte mbërthyer në barazim pa gola deri në minutën e 87’, kur braziliani mori një top në zonë dhe u rrotullua bukur, për të gjuajtur dhe për ta çuar sferën në rrjetë.

Kjo ishte fitorja e pestë në 6 javët e para për PSG-në, që mban kreun e renditjes me 15 pikë ,e ndjekur nga Angers e Nice me 12, ndërsa Lyoni ka mbetur në kuotën e 8 pikëve, në vendin e 9.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency