Ligue 1

Neymar në stërvitje me PSG-në, pritet në formë optimale për Kupën e Amerikës

Neymar ka lënë pas dëmtimin e përsëritur në këmbë dhe tashmë, me fundin e sezonit që po afron, “ylli” brazilian i rikthehet stërvitjes. Sulmuesi 27-vjeçar që i është bashkuar grupit të tij ditën e enjte. Lajmin e konfirmojnë kampionët në fuqi të Francës në Twitter.

Sulmuesi, i cili pas seancave të fizioterapisë së vazhdueshme ka bërë dhe një seancë stërvitore të veçuar gjatë javës që lamë pas, pritet që të jetë në gjendje optimale dhe shpresat e PSG-së janë që të kenë shërbimet e tij për sfidën e 27 prillit, përballë Rennes, në finalen e Kupës së Francës.

I dëmtuar në sfidën ndaj Strasbourgut 23 janarin e shkuar, fenomeni brazilian iu nënshtrua menjëherë një terapie intensive, që i lejoi të evitonte një ndërhyrje të re kirurgjikale të përsëritur. Lajmet e infermierisë janë optimiste dhe flasin për një rikuperim nga dëmtimi. Rikuperimi i Neymar është gjithashtu një lajm i mirë edhe për kombëtaren braziliane të futbollit. Tashmë “ylli” i “Seleçaos” do të ketë mundësinë të jetë në Kupën e Amerikës, që do të zhvillohet në Brazil nga 14 qershori deri më 7 korrik.

Mungesa e Neymarit ishte një faktor me peshë në ecurinë negative të PSG në edicionin e këtij viti në Champions, me parizienët që u eliminuan në fazën e 1/8-ave nga Manchester United.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency