Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Neymar: Teknikisht më të talentuar se unë? Janë vetëm këta 5 lojtarë

Neymar ka zbuluar se cilët janë sipas tij 5 lojtarët më të talentuar teknikisht se ai vetë. Braziliani deklaron se sipas tij Lionel Messi është në krye.

Duke folur për “Oh My Goal”, sulmuesi theksoi se përveç Messit, në këtë listë bëjnë pjesë edhe Marco Verratti te PSG-ja, Eden Hazard te Real Madrid, Kevin De Bruyne te Manchester City dhe Thiago te Liverpool.

“Më teknikë se unë? Unë e konsideroj vete si një nga futbollistët më teknikë. Por mund të them se Messi, Hazard, De Bruyne, Verrati dhe Thiago janë me të talentuar teknikisht se unë.”-deklaroi 30-vjeçari.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...