Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

​Neziri: Kur pëson një gol të tillë, bie morali, por kemi forca për t’u kualifikuar

Mexhit Neziri, mbrojtës i Strugës, e pranon se kampionët e Maqedonisë së Veriut duhej të ishin më të kujdesshëm në fazën mbrojtëse. Një shpërqendrim mjaftoi për të pësuar dhe komplikuar çështjen e kualifikimit.

“Goli ishte i papritur, sepse ekipi kundërshtar nuk na kishte rrezikuar. Duhej të ishim të kujdesshëm dhe të mos toleronim atë mbrojtësin që erdhi deri në zonën tonë.

E pamë që gjithçka ishte në anën tonë, por një pakujdesi të ndëshkon. Kur pëspon ngë gol të tillë, të bie morali.

Lexo edhe: 

Në pjesën e dytë ishim nervozë dhe ndikoi edhe moti jo i mirë, era e fortë.

Mendoj se kemi forca dhe cilësi për ta kaluar këtë skuadër, por duhet të jemi më të organizuar dhe më këmbëngulës para portës.”

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...