Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Neziri: Objektiv mbetet mbijetesa, do të doja të shpëtonte edhe Dinamo

Sokol Neziri, kapiteni i Kastriotit, ashtu sikurse trajneri Çela, qëndroi me këmbë në tokë në deklaratën në “Gol pas Goli”, duke këmbëngulur se skuadra krutanë duhet të mendojë vetëm për mbijetesën.

“Ishte një ndeshje që kam vuajtur më shumë. Kukësi shumë i fortë, me shumë mundim dhe forcë ia dolëm falë Zotit”.

Mendoni se e keni siguruar mbijetesën dhe mund të pretendoni diçka më shumë?

Duhet ta pranojmë që objektivi është qëndrimi në Superiore, tani jemi më të qetë, por në këtë moment, ndeshjet duhet t’i marrim një e nga një, të luajmë fort siç kemi bërë deri tani. Nuk mund ta ulim ritmin.

Cila është skuadra që që do të doje të shpëtonte, sigurisht pasi të ketë arritur objektivin Kastrioti?

Pyetje e vështirë, por duke parë grupin dhe ecurinë, më vjen keq për Dinamon.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...