Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nga Amerika në Superligë, një ish-milanist si partner i Cikalleshit

Bytyqi, Cikalleshi dhe Çekiçi

Klubi i Konyaspor, pjesë e Superligës turke është vënë në ndjekje të Alexandre Pato. Ish-lojtari i Milanit tashmë në moshën 32-vjeçare luan me Orlando City në MLS, kampionatin elitar të Amerikës aty ku sezonin e fundit realizoi katër gola në 20 paraqitje.

Por, tashmë për fantazistin shfaqet një mundësi konkrete për t’u rikthyer në Europë teksa sipas Tuttomercatoweb, palët janë në tratativa të avancuara.

Në këtë formë, Konyaspor do t’i besojë eksperiencës së brazilianit ndërsa kujtojmë se pjesë e skuadrës turke janë edhe dy lojtarët e kombëtares, Sokol Cikalleshi dhe Endri Çekiçi pa harruar edhe lojtarin e Kosovës, Zymer Bytyqi.

Kështu, për sezonin e ardhshëm mund të shohim Cikalleshin përkrah Patos të asistuar edhe nga Çekiçi me Konyaspor që mund të pretendojë më shumë se vendi i tretë që arritën në sezonin e fundit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...