Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Nga Arabia Saudite duan mbrojtësin e Romës, detajet e ofertë së bërë nga Al-Shabab

Merkato e kësaj verë mund të cilësohet ndryshe si “Merkato e Arabisë Saudite”.

Klubet nga Arabia Saudite kanë afruar shumë lojtarë që kanë bërë karrierë në Europë dhe ende vazhdojnë nga puna për të transferuar në kampionatin arab emra të tjerë vendimtarë.

Lexo edhe: 

Mediet italiane bëjnë me dije se Al-Shabab ka shfaqur interes të lartë për mbrojtësin e Romës, Leonardo Spinazzola, madje kanë bërë dhe ofertë zyrtare për 30-vjeçarin.

Klubi saudit ka vënë në “pjatë” një pagë prej 6 milionë euro në sezon për ish-lojtarin e Juventus dhe Atalantës, ndërsa klubit i kanë ofruar 7 milionë euro për kartonin e italianit.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...