Kombëtare

Nga elita në Zvicër te Kombëtarja shqiptare, 2018-a ‘e artë’ për Bujar Likën

Bujar Lika ishte surpriza më e madhe në listën e Christian Panuçit për miqësoren e 26 marsit me Norvegjinë. Thirrja ishte aq e befasishme, sa kaloi në plan të dytë edhe risitë e tjera, nga grumbullimi i dy yjeve të kampionatit Kristal Abazaj e Enis Gavazaj, për të vazhduar me mbrojtësin Herdi Prenga.

25-vjeçari Bujar Lika ishte një emër thuajse i panjohur për opinionin në Shqipëri deri në këto momente. Në fakt, shpërthimi i djaloshit nga Ferizaj, që përveç pasaportës shqiptare ka edhe pasaportë zvicerane, ka ardhur pikërisht në vitin 2018.

Gjatë merkatos së janarit u transferua te Grasshoppers në Superligë, pas disa sezoneve të kaluara në ligën e dytë zvicerane me Wohlen dhe Schaffhausen. Klubi nga Zyrihu pagoi 250 mijë euro për kartonin e mesfushorit të krahut të djathtë, që mund të aktivizohet edhe në qendër.

Deri më tani, Lika është aktivizuar titullar në pesë ndeshje me Grasshoppers, duke dhënë një pasim për gol, në ndeshjen që skuadra e tij humbi 2-1 në shtëpi me Lucernën. Pas hapit të madh në karrierën me klube, tashmë lojtarit iu plotësua edhe ëndrra për të veshur fanellën kuqezi dhe ndaj Norvegjisë ka shansin të tregojë vlerat e tij, për tu shndërruar në një element të rëndësishëm të Kombëtares përpara startit të Ligës së Kombeve dhe kualifikueseve të Europianit 2020.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency