Serie A

“Nga ferri në parajsë”, Juventusi hap shampanjën e titullit të 8 kampion radhazi

Katër ditë më parë “Allianz Stadium” u pushtua nga dëshpërimi, pasi Juventusi u eliminua nga Liga e Kampionëve, një kompeticion që bardhezinjtë e synojnë prej vitesh, por nuk ia kanë dalë ta sjellin në Torino.

Megjithatë festa dhe entuziazmi u rikthye sërish sot në Torino, pasi Juventusi arriti të sigurojë edhe matematikisht titullin e tetë kampion radhazi në Serinë A italiane.

Bardhezinjtë mposhtën Fiorentinën me rezultatin 2-1, falë golave të shënuar nga Alex Sandro dhe Pezzela në portën e tij, duke hapur shishen e shampanjës 5 javë para fundit të sezonit, që përkon edhe me mbrëmjen e Pashkës katolike.

Në një sezon të nisur mes entuziazmit që shkaktoi transferimi i bujshëm i Cristiano Ronaldos në kampin bardhezi, Juventusi tregoi edhe njëherë supremacinë në kampionatin italian, javë pas jave dhe ndeshje pas ndeshjeje, deri mbrëmjen e sotme.

Starti i sezonit ishte mjaft i vrullshëm për skuadrën e Allegrit, që numëroi plot 8 fitore radhazi, para se të ndalej në barazim pa gola ndaj Genoas, në javën e 9, ndërsa në javën e 18 erdhi barazimi i dytë sezonal dhe për të parë humbjen e parë, duhej të vinte java e 28, ku bardhezinjtë u mposhtën 2-0 sërish nga Genoa.

Kur kanë mbetur edhe 5 javë për t’u luajtur, Juventusi mbyll kështu thuajse të gjitha “hesapet” sezonale, pasi tashmë synimi i vetëm është që të merret maksimumi i pikëve, për të barazuar rekordin e 102 pikëve, të arritura në titullin e vitit 2013-2014, kur në stol ishte Antonio Conte.

Lazio “tradhtohet” nga Milinkoviç-Saviç, Empoli humb duelin e mbijetesës

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency