Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Nga Frattesi e Scalvini, te e ardhmja e Lukakut, Marotta rrëfen planet e merkatos

Marotta rrëfen planet e merkatos
Marotta rrëfen planet e merkatos

Ndërkohë që Interi po përgatitet për katër ndeshjet e fundit të sezonit, dy prej të cilave finale në Kupën e Italisë dhe në Champions League, teksa administratori zikaltër, Giuseppe Marotta është ndalur të flasë për merkaton.

Ai ka pranuar se italianët e talentuar janë në fokusin e drejtuesve, teksa nuk ka ngurruar të evidentojë edhe dy emra si Scalvini i Atalantës dhe Frattesi i Sassuolos, si objektiva të zikaltërve.

“Si Scalvini, ashtu edhe Frattesi janë duke bërë shumë mirë. Janë të rinj dhe jam i sigurt që mund të luajnë në nivele të larta. Ne po i monitorojmë ata, ashtu si edhe të rinj të tjerë të talentuar. Italianët janë në fokusin tonë, pasi në këtë mënyrë rritim jo vetëm vetëdijen për peshën e fanellës, por edhe cilësinë në Kombëtare”, tha Marotta.

Lexo edhe:

E pamundur të shmangej edhe një koment për sulmuesin belg Romelu Lukaku, teksa edhe këtë herë Marotta ishte i qartë në qëndrimin e tij.

“Lukaku e do Interin dhe kjo është shumë e rëndësishme. Megjithatë ai është në huazim deri më 30 qershor dhe më pas do të kthehet te Chelsea. Nuk e di si do të zhvillohen gjërat në aspektin teknik, në klubin londinez, por mund t’u them se ne qëndrojmë e presim në dritare”, tha drejtuesi zikaltër.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...