Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nga holandezët magjikë, te Sheva e Kakà, blerjet e bujshme të Silvio Berlusconit (fotot)

Milani i Silvio Berlusconit ishte skuadra e “yjeve”, e më të mirëve të futbollit që shkruan historinë me fanellën e “Djallit”. “Kavalieri” nuk u kursye prej tri dekadash për të afruar në Milano më të mirët në qarkullim, ata që e bënë ekipin kuqezi të pushtonte botën. Më poshtë janë listuar blerjet më të bujshme të epokës “Berlusconi”.

Lexo edhe:

Marco Van Basten, në vitin 1987 nga Ajax

 

Ruud Gullit, në 1987 nga PSV

 

Frank Rijkaard, në vitin 1988 nga Sporting

 

Zvonimir Boban, në vitin 1991 nga Dinamo e Zagrebit

 

Dejan Savicevic, në vitin 1992 nga Ylli i Kuq

 

Marcel Desailly, në 1993 nga Olympique Marseille

 

 

 

 

 

 

Roberto Baggio, në vitin 1995 nga Juventusi

 

George Weah, në vitin 1995 nga Paris-Saint Germain

 

Andrij Shevchenko, në vitin 1999 nga Dynamo Kiev

 

Manuel Rui Costa, në vitin 2001 nga Fiorentina

 

Filippo Inzaghi, në vitin 2001 nga Juventusi

 

Andrea Pirlo, në vitin 2001 nga Interi

 

Alessandro Nesta, në vitin 2002 nga Lacio

 

Clarence Seedorf, në vitin 2002 nga Interi

 

Cafu, i liruar për Romën në 2003

 

Kaka, në vitin 2003 nga Sao Paolo

 

Alberto Gilardino, në vitin 2005 nga Parma

 

Pato, në vitin 2007 nga Internacional

 

Ronaldo, në vitin 2007 nga Real Madrid

 

Ronaldinho, në vitin 2008 nga Barcelona

 

Zlatan Ibrahimovic, në vitin 2011 nga Barcelona

 

Mario Balotelli, në vitin 2013 nga Manchester City

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...