Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Nga Londra në Paris, një tjetër gjigant evropian i bashkohet garës për Nagelsmann

Julian Nagelsmann është kthyer në një nga emrat më të diskutuar në kontinentin e vjetër. Interes për trajneri e shkarkuar nga Bayern Munich kanë shfaqur nga Londra e deri në Paris.

Sipas raportimeve të medieve britanike, pas Chelsea-t dhe Tottenham, tashmë tekniku gjerman po e vëzhgon edhe Paris Saint-Germain.

Lexo edhe:

Pas eliminimit në raundin e 1/8-ave të Champions League, PSG filloi menjëherë kërkimin e një trajneri të ri. Christophe Galtier nuk bindi dhe humbjet e shumta të pësuar gjatë sezonit mund ta dënojnë edhe nëse fiton kampionatin.

Ëndrra e Nasser Al-Khelaifi mbetet gjithmonë Zinedine Zidane, por profili i gjermanit, i ri dhe ambicioz, është shumë i pëlqyer nga pronarët e PSG-së.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...