Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Nga Napoli te Bayerni, trefishim page për “murin” e mbrojtjes

Merr fund aventura e Kim Min-jae te Napoli dhe në Serie A. Qendërmbrojtësi nga Koreja e Jugut, fitoi titullin kampion me Napolin në sezonin e tij të parë në futbollin italian.

Pas gjurmëve të tij është vënë prej ditësh Bayern Munchen, që ka zgjedhur të investojë te shërbimet e 26-vjeçarit. Si pasardhësi i Lucas Hernandez (PSG).

Kampionët e Gjermanisë kanë vendosur të paguajnë klauzolën (50 mln euro), me Kim që do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me bavarezët.

Lexo edhe: 

Me pagën sezonale që i trefishohet nga 2.5 në 7.5 milionë euro neto. Shtatlarti i prapavijës, përfundon të mërkurën shërbimin ushtarak në vendlindje (21 ditë).

Ditë kur edhe do të kryejë kontrollet mjekësore me rekordmenët e futbollit gjerman. Me Kim që do të formojë bashkë me De Ligt dyshen e qendrës së mbrojtjes tek ekipi i Tuchel.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Futboll

Neymar e ka përjetuar shumë keq rënien e Santosit në divizionin e dytë të futbollit brazilian, njësoj si gjithë tifozët e skuadra historike. Sulmuesi...