Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Nga një kryeqytet në tjetrin, Gosens rikthehet në Serie A

Robin Gosens do të rikthehet në Serie A. Anësori i majtë gjerman ka luajtur më parë me Atalantën dhe Interin në kampionatin italian.

29-vjeçari u transferua gjatë muajit gusht tek Unioni i Berlinit, skuadër që ka zhvilluar një sezon zhgënjyes duke mos siguruar ende qëndrimin në Bundesliga.

Lazio dhe Bolonga po punojnë për ta rikthyer në Itali, me vetë Gosens që preferon kalimin në Serie A për të rigjetur formën e ditëve më të mira.

Lexo edhe: 

Bardhekaltrit janë në avantazh për të siguruar shërbimet e tij. Klubi kryeqytetas po tenton ta marrë në huazim me detyrim blerjeje për një shumë rreth 10-12 mln euro.

Dhe marrëveshja finale mes drejtuesve të Lazios dhe atyre të Unionit të Berlinit është shumë afër. Me palët që po merren me detajet e fundit.

Gosens pëlqehet shumë nga tekniku Tudor, i cili vlerëson aftësitë dhe eksperiencën e lojtarit gjerman. Autor i 20 ndeshjeve dhe 2 golave me ekipin kombëtar.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...