Itali

Nga Pogba te ylli i Interit, Juve “zjarr” në merkato

Pas largimit të Paulo Dybalas dhe Girogio Chiellinit, këtë verë Juventus po përgatitet për një merkato të “zjarrtë”. Në listën e preferencave të “Zonjës së Vjetër” janë tre emra të mëdhenj, Paul Pogba, Angel di Maria dhe Ivan Perisic.

Me francezin, kontrata e të cilit me Manchester United skadon më 30 qershor kanë nisur negociatat dhe gjatë ditës së hënë janë zhvilluar takimet e para mes përfaqësuesve të lojtarit dhe klubit nga Torino.

Edhe Di Maria e mbyll me Paris Saint-Germain këtë verë dhe argjentinasi tashmë duket se po pret të kalojnë ditët që të transferohet në Itali.

Ndërsa kroati i Inter, i cili në ndryshim nga Pogba e Di Maria që nuk kaluan sezonin më të mirë të karrierës së tyre, ka qenë në top formë këtë kampionat. Megjithatë mungesa e një oferte nga ana e Inter, që Perisic do e bindte bëri që ky i fundit të shihte për alternativa të tjera dhe tashmë mediet italiane raportojnë se mesfushori do të luajë me Juven sezonin tjetër.

Me të tre afrimet, që Juventus do i përfitojë me parametra zero, pritet që mesfusha e “Zonjës së Vjetër” të blindohet dhe me merkaton që duket se do jetë shumë e nxehtë klubi nga Torino kërkon të harrojë këtë sezon që po mbyllet dhe të rikthehet fuqishëm në garë për titullin e sezonit të ardhshëm.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency