Bundesliga

Nga Polonia e bëjnë të sigurt, Lewandowski akord me klubin e ri!

Pas tetë viteve me fanellën e Bayern Munich, duket se aventura e Robert Lewandowskit me klubin bavarez ka ardhur në fund. Sipas mediave polake, sulmuesi ka vendosur të mos rinovojë kontratën me gjermanët dhe të largohet në verë.

Madje, 33-vjeçari ka indentifikuar edhe klubin e radhës me të cilin do të kërkojë të vazhdojë “gjuetinë” e trofeve. Barcelona ka “joshur” polakun dhe nga sezoni i ardhshëm, Lewandowski pritet të jetë nën urdhrat e trajneri Xavi Hernandes ku sigurisht objektivi do të jetë të triumfojnë në La Liga dhe Champions League.

Mesa duket, Erling Haaland kushton shumë dhe blaugranët janë të lumtur me Lewandowskin, i cili pavarësisht moshës ka treguar se mbetet një nga “nuhatësit” më të mirë në Europë teksa në 38 paraqitje me Bayern në të gjitha kompeticionet, ka realizuar plot 44 gola.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency