Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Nga rënia prej Kategorie në stolin e Bayernit, 38-vjeçari me shumë fat

Pas shumë emrave që kanë qarkulluar këto kohë dhe disa refuzimeve, Bayern Munich duket se e ka gjetur trajnerin e ri.

Bëhet fjalë për Vincent Kompany, teknikun belg që drejton Burnleyn prej verës së vitit 2022.

Ish-kapiteni i Manchester Cityt dhe kombëtares së Belgjikës, nuk arriti të mbijetonte në Premier League me skuadrën e tij.

Thirrjes së Bayernit i është përgjigjur menjëherë pozitivisht, por tashmë duhen bindur drejtuesit e Burnleyt për ta lënë të lirë.

Lexo edhe:

Bavarezët kanë ofruar deri në 10 mln euro për shërbimet e 38-vjeçarit, por klubi anglez nuk është i kënaqur dhe kërkon më shumë.

Në kushte të tilla, tashmë i takon ish-mbrojtësit të bindë presidencën që të pranojnë ofertën e Bayernit dhe ta lejojnë të realizojë ëndrrën e madhe.

Pasi rrallë ndodh që të të ofrohet pankina e “gjigantit” gjerman në moshë kaq të re. Dhe sidomos pasi sapo je rrëzuar nga Kategoria me ekipin që drejton…

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...