Serie A

Nga Ronaldo, te Nedved e Paratici, ish presidenti i Juves nuk i kursen kritikat

Ish presidenti i Juventusit, Giovanni Cobolli Gigli ka dhënë një intervistë për mediat italiane, ku ka folur për menaxhimin e bardhezinjve dhe ka shprehur kritika të forta për blerjen e Cristiano Ronaldos.

Gjithashtu ai nuk ka kursyer as kritikat për zëvendës-presidentin Pavel Nedved, por edhe për drejtorin sportiv Fabio Paratici, për të cilët ka thënë se nuk kanë stilin e duhur për të punuar me Juventusin.

Ronaldo – E kam thënë që në fillim që është një kampion i madh, por një blerje e gabuar. Një gol i tij të kushton një milionë euro dhe për më tepër, është një futbollist që të kushtëzon shumë edhe në përzgjedhjen e organikës, apo të trajnerëve. Koha më dha të drejtë dhe mendoj se Juventus duhet të lirohet sa më parë prej tij.

Nedved – E kam njohur si një kampion të madh, por si zëvendës-president nuk është i denjë. Nuk ka aspak stil dhe shpesh më ka lënë shije të hidhur me sjelljen e tij, ndaj nuk e shoh të përshtatshëm për atë rol.

Paratici – Ka bërë lëvizje të gabuara dhe besoj se është një tjetër emër prej të cilit Juventus duhet të ndahet në fund të sezonit.

Sarri – Në dijeninë time, Agnelli ka qenë kundër afrimit të tij, por më pas është bindur nga Nedved e Paratici dhe ka pranuar. Megjithatë gjërat shkuan ashtu si të gjithë i pamë.

Pirlo – Edhe unë kam provuar me Ciro Ferrarën dhe gjërat nuk kanë shkuar mirë, ndaj më pëlqen vendimi i Agnellit për t’i besuar Pirlos. Mendoj se duhet të konfirmohet edhe për sezonin e ardhshëm, ku natyrisht që do të ketë më shumë kohë për të përgatitur skuadrën, por edhe më shumë eksperiencë mbi supe.

Lojtarët me potencial – Ka disa. Chiesa është një investim mjaft i mirë dhe më pëlqen puna në drejtim të italianizimit të skuadrës. Dybala duhet të jetë në qendër të projektit, ashtu si Demiral, që është një mbrojtës me potencial të madh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency