Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Nga Spanja në Turqi, Januzaj habit me destinacionin e ri

Pas pesë vitesh në Spanjë ku është aktivizuar në radhët e Real Sociedad dhe Sevilla, Adnan Januzaj është shumë pranë transferimit në Turqi tek skuadra e Istanbul Basaksehir. Hapësirat e pakëta në skuadrën andaluziane detyrojnë futbollistin me origjinë shqiptare të largohet edhe pse ka një kontratë që e lidh me Sevillan deri në vitin 2026.

Megjithatë, fakti që është jashtë projektit teknik (125 minuta në të gjitha kompeticionet, asnjë ndeshje si titullar), bën që nëpërmjet formulës së huazimit, Januzaj të mendojë për një aventurë në Superligën turke.

Tratativa është në hapat e fundit të konkretizimit me turqit që kanë shprehur gatishmërinë edhe për të paguar të plotë pagën e 27-vjeçarit deri në fundin e sezonit aktual. Aktualisht, Basaksehir është në vendin e tretë të klasifikimit me 40 pikë dhe synon një vend në Kupat e Europës për edicionin e radhës, me Januzaj që shihet si një element i rëndësishëm për të arritur objektivin.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...